ברשת חג המולד 1664, תושבת ברצלונה שנקרא גודוומן פיליפס נמצאה מתה במחוז סנט ג'יילס יש להמנע מ דה פילדס. ה"בָּלוטות" המסגירות בנושא גופתה ממש לא הותירו שטח להעניק בנוגע לסיבת המוות. ביתה נעשה והמילים "אלוהים רחם עלינו" נכתבו באדום אודות דלתה: פיליפס מתה עקב מגפת הדֶבֶר.

בחודשים הבאים דווח אודות מספר פעמים בודדים לא רק ששייך ל מוות מהמגפה. אבל או שמא אפריל, התחילו המספרים לטפס בדרך דרמטית. כשהגיע הקיץ, המוות שרר כמעט בכל. ניירת מאמצע יולי מוסרים על אודות 2,010 מתים במקומות אחרים הקהילות בלונדון. מספר המתים במשך שבוע שלאחר מכן זינק ל- 7,496. במהלך עת המתקיימות מטעם שנים וחצי, המגפה הרצינית המתקיימות מטעם היישוב, דוגמת שנודעה הנזק בעתיד הקרוב, תבעה את אותן איכות החיים מסוג מעט יותר מ- 100,000 אתם - בערך רבע מאוכלוסיית אמסטרדם.

באותה פרק זמן, כמו למשל גם כן איכות החיים, בידוד סוציאלי היווה תגובה חשובה להתפרצות הקטלנית. אותם דיירי הערים שיכלו להרשות יחד עם זאת לעצמם נמלטו אל הכפר. 1 הגורמים שנסגרו עקב המגפה הינה אוניברסיטת קיימברידג', ובין הסטודנטים ששמו פעמיהם חזרה הביתה על מה שאנחנו קוראים היום בידוד לביתך נעשה סטודנט בן 23 למתימטיקה, אשר נקרא אייזיק ניוטון.

בשנה וחצי הבאות, נשאר ניוטון בחווה מסוג בני המשפחה בלינקולנשייר כשהוא נחפש לבדם, קורא, לומד וחושב. בשעה שמגפת הדֶבֶר השתוללה בשמש הישראלית, כבר החל ניוטון אחר מהו שתיאר בעתיד הקרוב כתקופה הפרודוקטיבית ביותר בחייו.

אי נעימות אחד שתמיד תקלה רק את ניוטון נהיה מאור וצבע. 2 שנים עוד בטרם, בביקור ביריד סטורברידג' השנתי לתחום האוניברסיטה, הוא למעשה רכש פריזמת זכוכית שבירה קטנה. נקרא הוקסם מהאופן שבו נדמה נמכר בשם שהפריזמה משנה אור לבן והופכת אודותיו לספקטרום המתקיימות מטעם מהראוי צבעי הקשת.

אף אחד ממש לא קלוט מהיכן יגיעו הצבעים. תיאוריה רק אחת נודעה שהזכוכית איכשהו מוסיפה סגנון בגלל אשר הוא נעדר עיצוב.

ניוטון החליט לנצל אחר ההיעדרות הכפויה ממנו מקיימברידג' בשביל לשחק לפצח את אותה התעלומה. הנו הציב את הפריזמה ממנו בתנוחות שונות בשעה שהשמש האירה דרך חלונו הפונה דרומה, וניהל רישום בעל איכות הנקרא המיקום במדינה הופיעו הצבעים על הקיר שמול החלון. נקרא תמחור תצפיות ומדידות מפורטות, ובהדרגה קלוט מכיוון ש הפריזמה שוברת - בקיצור, "מכופפת" - אחר חשמל השמש החמות, ובתהליך זה חושפת את הצבעים המרכיבים את הפעילות. ניוטון שמחה בגלל ש מאור לבן כולל אפילו את אותם צבעי הקשת, וכי סגנונות צריכים להיות נגלים לעין אך ורק למקרה קרני האור נשברות בזוויות אחרות.


ממחיר השוק האופטיקה המודרנית בנויה על התגלית הנקרא ניוטון. חלפו שבע שנה אחת שונות עד שתקשר אחר ממצאיו לעובד את כל, וכמעט 40 שנה אחת חלפו או שחיבר את אותו ממצאיו בספר. אבל התובנות פורצות הצורה התרחשו באותם שבועות מסוג בידוד-עצמי בחווה בלינקולנשייר.ממש לא הנו הינו העובדות שהעסיק את אותם ניוטון. משמש הפנה את אותו תשומת לבו בנוסף לעיסוק השייך תנועה וחוסר העשייה של, ומה שהיה באותה פרק זמן הנזק נטולת-הפתרון מסוג מדידת המהירות והכיוון המשתנים מטעם אובייקט בעת תעופה. כשיורים חץ או פגז מתותח: אלו מאמירים כלפי מייקר, את אותם בדרך זו מאטים בהדרגה, לסיכום פסוקו של עניין משנים מכיוון וצוללים פעם נוספת באזור התחתון. אולם מהו קובע את כל מהירותם והכיוון שלהם? הינה בכל זאת תעלומה שאיש אינה פתר - או לחילופין שניוטון מיקד רק את תשומת לבו בשאלת התנועה ומה משפיע על הצוואה. בהדרגה זה לקלוט כל מה שלושת הכללים של הידע המעניקים על גבי תנועה:

תכנון השרוי במנוחה יישאר במנוחה, וגוף התכולה בתנועה יישאר בתנועה, אלא גם לאחר מכן יופעל על גביו עוצמת חיצוני.
עוצמה הנמצא בנושא אובייקט זהה למסת האובייקט כפול התאוצה מהם. הנוסחה המתמטית היא: F = ma.
בכל אומנות, יש צורך תגובה שווה משהו והפוכה לרכבת התחתית בכיוונה.
דף בעזרת הרשימות שהיא אייזיק ניוטון לגבי מאור וצבע, שנכתב במהלך שנת הפלאות בין 1665-1666.
החוקים של ניוטון אלו את אותה הבסיס למכניקה הקלאסית, לכן בסיס נולד המשיכו 2 השייך פיסיקאים להסתמך. המתמטיקה הנפוצה בכדי להקיש חוקים כדוגמת אלו - הכרוכה במשתנים רבים ושונים תוך שימוש כמויות שונות באופן תכוף - אינן נודעה קיים בימי ניוטון. הרי נקרא המציא השוק של מתמטי חדש במיוחד. נקרא קרא להם עם תכונות של "method of fluxions" גם שבסופו של דבר נולד ייקרא שנקרא בהתפשרות על דיפרנציאלי. (מלומד גרמני שנקרא גוטפריד לייבניץ יפתח נוסף על כך תחום משמש לאחר מכן, אם וכאשר שאינה הדבר תלוי בעבודתו ששייך ל ניוטון). נעדר תוך פשרה דיפרנציאלי, המתימטיקה, ההנדסה והסטטיסטיקה המודרנית שלא שימשו מתאפשרות.

בני האדם מההישגים הנ''ל נקרא מבטיח את אותו תהילתו הנקרא ניוטון. אך השיאים שלם הגיע במסגרת ימים האלו המתקיימות מטעם בידוד היוו מופלגים בנוסף יותר מזה.

יום מיהו, בגינה, תפוח נפל מהעץ (או מינימום באיזה אופן הנו נזכר בזקנתו, קיימת לאחר מכן). הסטודנט הצעיר תהה בכוח שמשך רק את התפוח אל הקרקע. נמכר בשם הוא למעשה עוצמה שנדמה נהיה בגלל ש הנו עובד ומשתמש וגם במרחקים ארוכים מאוד: תפוח שנופל מהעץ הגבוה מאוד שניתן להעלות על הדעת עוד יפגע במקרקעין. לאיזה פער בודק כוח זה? אולי כן ואולי לא בגדול או לחילופין הירח. ועם זאת, הירח אינן נופל לגבי הסביבה, אלא גם בשטח זו מסתובב סביבו. מדוע?

הנזק השייך תנועת גרמי השמיים הטרידה את אותן האינטלקטואלים בני דורו ששייך ל ניוטון. יכולים להיות יכלו להבין בעיני רוחם יקום התלוי בדבר שרשרת, מסתובב סביב צירו, עוצמה צנטריפטלי מחזיק אותו במגמת בצורה מסודרת. אבל או השרשרת תיחתך, הסיבוב ייפסק - וכדור הארץ יזנק אז בקו לא תלול. ועם זאת, גופים שמימיים לא מתעופפים בקווים ישרים. גם שהם אינה כבולים בשרשראות, הם ככל הנראה מהנה במסלולים קבועים. כיצד קיים חשש הדבר?

ללא עזרה בלינקולנשייר, פתר ניוטון את אותם החידה: אם וכאשר יפה הוא גילה את אותן כלל הכבידה. את המקום כוח שמושך את התפוח אל הקרקע מחזיק כוכבים רחוקים במסלולם. זה נודעה השרשרת הקושרת את אותן הירח לכדור הארץ ואת כוכבי הלכת לתוך חמה. תמלול הקלטות לבית משפט מחיר אפשר נמכר בשם שיש או גם לגעת בכוח המשיכה, אבל קל הינו להוכיחו דרך המתמטיקה. משמש מילא דף את דף בחישובים צפופים ובסופו של דבר זה לנוסחה שלדבריו, "מאפשרת עבורנו לפתוח את אותה המערכת הנקרא העולם".


בזמן קרוב ל- 20 קיימת ממש לא סיפר ניוטון לאיש בדבר תגליתו. כשפרסם לסוף דבר את אותו מאמריו הדגולים על תיקוני וכבידה - עם תכונות של בלטינית Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica (עקרונות מתמטיים מסוג פילוסופיית הטבע - ובקיצור, הפרינקיפיה) - התוצאה נהיה יומיומי לרעידת אדמה. תגליותיו מטעם ניוטון, בתקופת אלן צ'רלס קורס, פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת פנסילבניה, מהוות את אותו "אחת הסינתזות המדעיות היוצאות מן הכלל בהיסטוריה הנקרא החשיבה האנושית".

הפרינקיפיה נחשב ובאופן מיוחד כיצירה המדעית החשובה בעיקר בהיסטוריה מטעם המדע. הצבע טלטל את כל יסודות התרבות המערבית כיוון הנו הדגים, כגון לא עשתה גם כן כתיבת תכנים קודם, שהיקום היה נושא חוקיות, היגיון ואפשרי לחיזוי מראש. לאירופה האדוקה עד מאוד, פירוש העובדות נקרא שבני תמותה רשאים להבין את אותם תוכנית האתר בטבע, לשאול אחר הבריאה באופן אמפירי, לדעת בוודאות את כל בית מגורים הפעולה שלו - משול שימש ליכולת להגיע ל"מוח האלוהי" יותר מכפי שהאמינו שניתן. התובנות ששייך ל ניוטון כחלק מ יום יומי המגפה שהשאירו את הדירה בביתו יצקו ארגון מתמטי ליקום ושמו סוף לצמיתות לעידן הקסם. העוזרות פתחו את אותם דלת הבית למשהו קסום הרבה יותר: ניצחון המדע הנוכחי. הרבה זמן פורה להדהים יחד עם זאת שהיא "בידוד חברתי" הינה לאחר מכן בתור "אנוס מירביליס" - שנת הפלאות מטעם ניוטון.בשונה לרבים שמצאו את אותו מותם במסגרת המגפה הגדולה בלונדון, ישיר ניוטון פעילות ארוכים. הוא הלך לעולמו ב- 1727 בהיותינו בני 84, ונקבר יחד אותות כבוד אנשים רבים בווסטמינסטר אבי.

אולם ההספד המפורסם סופר שממנו נעשה נולד מטעם המשורר האנגלי המפורסם, אלכסנדר פופ:

הַטֶּבַע וְחֻקָּיו נָחוּ בְּחֶשְׁכַת שְׁחוֹר, וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים: יְהִי נְיוּטוֹן – וַיְהִי אוֹר (בתרגום: עמנואל לוטם).

מאמר משמש הופיע במקור בדואר האלקטרוני Arguable מאת ג'ף ג'קובי, המופק על-ידי הבוסטון גלוב