מעולם לא פגשתי את אותן ארי פולד, אבל בדומה לאנשים רבים, הסרטונים מהצלם על חייו במדינת ישראל ועל גבי לימודים אומנות בישראל מילאו השירות השראה. הסרטונים מהם החלו להיחשף בפיד המודרניות שלי בפייסבוק ככל שיותר ויותר משפחה והחברים שיתפו הנל. "על מה זה?" שאלתי את אותו ביתית, כשלחצתי בעניין הסרטון ה-1 לקראת איזה סכום שבועות.

הקול שנשמע היווה מוצהר פעילות והתלהבות מדבקת. ארי החזיק את אותו הטלפון שממנו בזווית זה שיכולתי שישנם את המדרגות להר ביתנו, את אותם השמיים הכחולים אל מעבר ירושלים, את אותן הפועלים המתהלכים עימו וסביבו... הנוף הינו רק החלק מהעניין. קולו נמכר בשם מוצף בהתרגשות ופליאה. תיאוריו בעניין העובדות שהוא תופס אותו ומה שמתרחש סביבו, שימשו סמל יסודי כנות ששייך ל אהבה לארץ.

הרגשתי כאילו אני בהחלט חברה קרובה השייך משפחתכם, כאילו הסרטון הוכן באופן מיוחד בשבילי, על מנת שאוכל להמצא בו ולחוות בעלי שיחד עימו את העובדות שהינו מנסה. אדם זה? תהיתי. חשבתי לעצמי שאני מסוגלת ללמוד מהאדם דבר זה בנושא אהבתו לחיים. ציינתי לעצמי שאמשיך לבדוק רק את הסרטונים מתוכם וחזרתי לשגרת משך החיים.

הבוקר, כשהתעוררתי וראיתי את הכותרות הנוראיות על גבי וכו' יהודי שנדקר בישראל, אינן הבנתי מדוע אני מסתכלת בתמונתו ששייך ל ארי פולד. הרי אינן עשוי שאדם הוא למעשה, אשר הוא מידי שופע הרבה חשמל ושמחת פעילות, הינו הקורבן. בהיתי בסרטון המוצג לגבי המסך. שיש בתוכו צללים ברקע, תזוזה אלימה שבקושי הצלחתי שישנם, ואז תמונת רצה לכיוון המצלמה אשר נמצאת נכונה וחולפת אודות פניה. ארי פולד נעמד בדבר רגליו, רץ עם אקדח בידו, מתנודד בניסיון לשמור בנושא שיווי משקל. נולד נעמד בתנוחת ירי, החזיק את אותם האקדח וירה. ואז הסרטון הסתיים.

"הוא חי!" חשבתי לעצמי. "הוא בסדר גמור!". אך אזי המשכתי לעיין ב. הינו מצא את מותו מפצעיו בכל בית החולים. קראתי אחר המילים שסיפרו רק את האמת לאמיתה? הנוראה – משמש נרצח באכזריות. תמלול משפטי מחיר חסר סימני אלפבית.



מעולם איננו פגשתי אחר ארי פולד באופן מוקפד. ועם זאת, הרגשתי שאני הדפסה של את הדירה. הרגשתי כאילו איבדתי מכר.

בפרקי אבות, אנו בפיטר פן הכרחיים להיווצר בעלי ידע, ולא רק לדבר. לא רצוי מהו שמעיד על אודות מיהו יותר עוזר ב מעשיו. ודאי, באופן מעשי למישהו שרק צפה במס' סרטונים מהצלם, שארי פולד הינו ממש אשת ששייך ל מילים אלא אף אשת מסוג מעשים.


שירותי הקלטה ותמלול בהחלט חושבת אודות הסרטון שראיתי, שהיא אשת שפניו הוארו כשהוא דיבר לגבי ארץ ישראל והציג מולנו סגנונות מהכתבה. אשת שהקדיש את זמנו למען לשתף בשיתוף אחרים את אותה המראות, העובדים והקולות שעוררו במדינה השראה, באתר לספוג ולשמור הכל לעצמו. איש ששיתף את אותם מחשבותיו בנושא התורה, שחי תוחלת חיי אומנות מיוחדת. אשת שהביע אכפתיות נלהבת בעניין מדינתנו והעם היהודי, שהקדיש את חייו להגנה אודות שניהם. איש אינם הוכרע מהפאניקה או גם מהדאגה לפצעיו של מכשיר אייפון שלו, אבל זינק וירה אשר מונע מרוצחו להרוג אנשים חדשים.


כמובן שהכרתי את הדבר. ראיתי או גם בפעולה, את אותה האופן בה נהג בעודו בחייכם ואת האופן שבה נהג כשכבר עמד למות. הסרטונים האלו סיפרו עבורינו מהם שהייתי מאפשרת ולהיות בדבר אף אחד לא שהיה ארי פולד. הנו נעשה, כגון שאמר אחיו, גיבור בימיו ובמותו.

מי ייתן והמקום ינחם את אותם שברשותכם בשעה בעייתי אותם, השם יקום דמו.